Ściana z betonu - luksus czy praktyczność?

Czy ściana z betonu wprowadzi do wnętrza mieszkania atmosferę zimnego i mało przytulnego miejsca?

Zdania są podzielone, mimo to, coraz częściej wybierany jest ten rodzaj wykończenia, choćby w salonie czy kuchni. Taka aranżacja w loftowym stylu wpisuje się w najnowsze trendy i zyskuje swoich fanów. Pasuje do niejednej stylizacji i dekoracji w przestronnym domu. Mimo minimalistycznego wyglądu wraz z dodatkami tworzy dosyć luksusowy i elegancki klimat. Beton architektoniczny, z którego powstaje taka ściana różni się od zwykłego dosyć nieregularnym rozmieszczeniem kruszywa oraz porowatością. Jego znaczącą cechą są typowe smugi i przebarwienia. Popularnym wykończeniem jest efekt szalunku. 

Jak zrobić ciekawą ścianę z betonu?

Beton ma surowy wygląd, który nadaje pomieszczeniu industrialny styl. Jest możliwość położyć go wprost na przygotowaną ścianę lub z gotowych płyt betonowych. Aby umieścić beton, trzeba oczyścić podłoże, aby nie znalazł się na niej żaden kurz, klej, czy stara farba. Następnie zadbać o preparat gruntujący. Po czym rozprowadzić beton architektoniczny albo zamocować gotowe moduły. Ostatecznie dobrze jest zaimpregnować całość. Aby nadać ciekawy wygląd betonowej ścianie warto użyć czarnych dodatków. Mogą to być uchwyty do szafek lub inne drobne akcesoria. Na świeżo nałożonym betonie można stworzyć imitację płyt, rysując wymierzone kreski naśladujące fugi. 

Jakim materiałem jest beton architektoniczny?

Beton architektoniczny jest plastyczny i można utworzyć z niego efekt marmuru lub innej faktury mniej lub bardziej porowatej. Na całość można nałożyć farbę w wybranym kolorze. To zdecydowanie wytrzymała mieszanka kruszywa, cementu i wody. Dokładnie, jak powstaje beton warto przeczytać w ofercie naszej firmy. BetonBud to producent betonu z miejscowości Gorzyce, który może pochwalić się 20 letnim doświadczeniem w branży betoniarskiej.

Ten uniwersalny produkt dzięki swojej surowości zachęca tych, którzy porzucili nadmierny konsumpcjonizm i kierują się w stronę praktycznego minimalizmu. Taka aranżacja zdecydowanie lepiej sprawdzi się w dużych pomieszczeniach. Nie spowoduje efektu przytłoczenia. Sam beton architektoniczny wyróżnia się dekoracyjnym wyglądem i świetnie sprawdzi się w przestronnych domach, loftach, butikach,magazynach i biurach.

Ile kosztuje ściana z betonu architektonicznego?

Koszt ściany z betonu architektonicznego jest dosyć niski, jeśli wykorzysta się gotowe ściany konstrukcyjne wznoszone podczas budowy. Aktualnie jednym z najdroższych rozwiązań, będzie jednak tynk strukturalny inaczej tynk ozdobny. Niestety ma na to wpływ obecna sytuacja na rynku budowlanym i znaczący wzrost cen materiałów. Tynk strukturalny, to masa tynkarska, dzięki której można uzyskać nieregularną strukturę na powierzchni ściany, która imituje beton, piaskowiec, trawertyn czy granit. Beton architektoniczny można kupić w elastycznej rolce STONO. Nadaje się do przyklejenia na ścianie, jedynie wewnątrz domu. Beton jest gotową bazą do wykończenia wnętrz i nadania im stylu.

Gdzie można wykorzystać betonową aranżację? W tej sposób wykończyć można wnętrze kabiny prysznicowej, przestrzeń nad blatem kuchennym, ścianę za zagłówkiem łóżka, ścianę w salonie. Zaleca się, aby w jednym pomieszczeniu stworzyć wyłącznie jedną betonową ścianę.