Węzeł betoniarski

Gdzie powstaje beton? 

To pytanie może inspirować nie tylko fanów budownictwa czy deweloperów, ale każdego kto na poważnie myśli o budowie domu. Beton, który używany jest przez BetonBud to beton towarowy oraz potrzebny do prefabrykacji. Profesjonalna mieszanka powstaje w węźle betoniarskim. To wymagający proces, ale dzięki odpowiednim urządzeniom możliwa jest kontrola wszystkich składników.  Przyjrzyjmy się bliżej temu procesowi.

W tym artykule znajdziesz odpowiedź na:

  1. Składniki z jakich powstaje beton w węźle betoniarskim.
  2. Jakie zastosowanie ma beton z węzła betoniarskiego?
  3. Jak wygląda transport betonu z węzła betoniarskiego na plac budowy?

Z jakich składników powstaje beton w węźle betoniarskim?

Ciekawostką jest z jakich składników powstaje beton w węźle betoniarskim. Przede wszystkim węzeł to nie zwykła betoniarka na podwórku. To zautomatyzowana maszyna, która działa według pewnych standardów, a dokładnie normy obowiązującej w całym kraju. W skład takiego węzła betoniarskiego wchodzą m.in. silosy na cement oraz zasieki na kruszywo, czy choćby sama betonownia z mieszarką planetarną. To ogromne przedsięwzięcie, które produkuje beton w olbrzymiej skali. Aby powstał dobrej jakości i trwały beton, odporny i wytrzymały na ściskanie potrzeba odpowiedniej wody (bardzo kontrolowanej co do ilości), kruszyw bez zanieczyszczeń np. piasku czy żwiru, domieszek włókien oraz składników mineralnych, które choćby uplastyczniają surowiec. Oczywiście w skład, każdego betonu wchodzi niezastąpiony cement. Musi on także spełniać odpowiednie parametry.

Jakie zastosowanie ma beton z węzła betoniarskiego?

Beton, który powstał w węźle betoniarskim ma szerokie zastosowanie w sektorze przemysłowym, jak i na prywatnych budowach. Spotkać można go wszędzie tam, gdzie powstaje budynek, taki jak dom rodzinny, szkoła, magazyn, galeria handlowa. Mało kto pokusi się o inny beton na fundament domu, czy placówki użytku publicznego. Beton towarowy potrzebny jest do sformułowania całej konstrukcji budynków, czy różnych obiektów architektonicznych oraz dróg. Branża budowlana opiera się na bardzo dużych wymaganiach, co do jakości betonu i samego procesu  dostarczania go na plac budowy. 

Jak wygląda transport betonu z węzła betoniarskiego na plac budowy?

Transport betonu z węzła nie może odbywać się bez odpowiednio wyposażonych i przygotowanych betonowozów, które potocznie lubimy nazywać gruszkami. Jest to bardzo odpowiedzialna część realizacji całego zamówienia. Warunki przewozu muszą spełniać wszystkie potrzebne wytyczne, by trafił on do klienta w nienaruszonym stanie i zdatny do wykorzystania na budowie. Betoniarki mają swój zamontowany system mieszania betonu podczas jazdy i przemieszczania się. Sam skład betonu nie może się zmienić, a ponadto najważniejszą kwestią jest czas. Beton nie może zacząć się wiązać jeszcze podczas transportu. Firma BetonBud jest producentem betonu towarowego i doskonale planuje profesjonalny dowóz betonu do kontrahenta. Czy wiesz, że podczas upałów, gdzie dominują temperatury ok. 30 stopni Celsjusza, okres transportu do klienta znacznie skraca się  i może to być tylko pół godziny.