Koparko-ładowarka - sprawdź do czego jej potrzebujesz?

Generalnie koparko-ładowarka potrzebna jest do większości robót ziemnych i porządkowych. Kiedy wykonywane prace przekraczają możliwości i siły człowieka, niezastąpiona staje się pomoc ciężkiego sprzętu wraz z wykwalifikowanym operatorem.

Koparko-ładowarka to uniwersalna maszyna, która spełnia wiele funkcji.  W pierwszym rzędzie łączy w sobie zastosowanie dwóch hydraulicznych układów roboczych. Łyżka koparki wykonuje wykopy pod uzbrojenie terenu,fundamenty budynków i ogrodzeń,  wykopy instalacyjne oraz przygotowanie podłoża pod budowę drogi. Układ ładowarki potrzebny jest najczęściej do porządkowania i załadowania niepotrzebnej ziemi lub gruzu. Ta maszyna jest konieczna nie tylko do działań przydomowych ale zwłaszcza na placu budowy.

Usługi koparko-ładowarki są w ofercie firmy Beton-Bud, która znajduje się w miejscowości Gorzyce.

W tym artykule dowiesz się:

  1. Czym są tymczasowe drogi dojazdowe
  2. Jak przygotować teren pod płyty betonowe
  3. Jaki materiał na płyty sprawdzi się dla ciężkich sprzętów

Drogi dojazdowe z płyt drogowych

Do placu budowy prowadzi najczęściej teren nie utwardzony. Potrzeba go wzmocnić, żeby mogły przejechać ciężkie sprzęty. Najlepszym rozwiązaniem są drogi dojazdowe ułożone z płyt drogowych. Jest to wciąż najkorzystniejsze rozwiązanie cenowe. Takie tymczasowe konstrukcje ułatwiają nie tylko prace budowlane, ale najważniejszy jest tutaj szybki montaż i demontaż. Zanim jednak powstanie dojazd, trzeba zadbać o odpowiednie przygotowanie gruntu. Konieczne będą usługi koparko-ładowarki. Dopiero taki sprzęt umożliwi stworzenie podbudowy terenu.

Jak przygotować teren pod tymczasowy dojazd

Układanie placu budowy lub drogi dojazdowej z płyt drogowych jest wciąż bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem. Aby dobrze przygotować teren, należy ściągnąć wierzchnią warstwę humusu. Jest to ok 15-30 cm ziemi roślinnej wraz z trawami. Po tej czynności zostaje utwardzić teren za pomocą kruszywa i piasku. Na takie podłoże śmiało wypada położyć płyty drogowe. Do robót ziemnych najlepiej sprawdzi się koparko-ładowarka. Oprócz tego surowce pod płyty, czy niepotrzebny humus, to materiał gotowy do załadunku. Dzięki pracy z ciężkim sprzętem, jak wywrotka, samochód z HDS (hydrauliczny dźwig samochodowy), samochód typu “burtówka”, możliwe jest wykonanie załadunku kruszywa, humusu, nadmiaru ziemi, wywóz i zaopatrzenie w potrzebne surowce. Firma BetonBud ma w swojej ofercie przede wszystkim odpowiednie płyty drogowe.

Jakie płyty drogowe wybrać?

Na tymczasową nawierzchnię sprawdzą się płyty drogowe wykonane z dobrego surowca, odporne na pęknięcia. Dobry surowiec, to znaczy jaki? Kiedy płyty sporządzone są z certyfikowanego betonu, elementów żelbetowych lub prefabrykowanych. Beton powinien być mieszanką z dobrego kruszywa i wytworzony w sprawdzonej betoniarnii. Drogi dojazdowe są przeznaczone dla ciężkich sprzętów i odpowiednio dostosowane pod względem wykonania i rozmiaru. Tworzą stabilne podłoże i pewny dojazd. Choć z założenia droga nie jest na stałe, musi spełniać określone normy i funkcje. Jeśli teren jest podmokły warto zastanowić się nad płytami typu jomb, bo dzięki otworom zapewniają odpowiednie odwodnienie dla drogi dojazdowej. Firma BetonBud oferuje różne rodzaje i wymiary płyt drogowych. Dysponuje ciężkim sprzętem, który ułatwi roboty ziemne.